RRSO – Co to jest? – Na co zwracać uwagę przy bezpiecznym pożyczaniu?

RRSO – Co to właściwie jest?

Przydatne informacje o RRSO.

 

Jeżeli chcesz wziąć pożyczkę pozabankową w prywatnej firmie, to przede wszystkim powinieneś znać RRSO. To znaczy Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. To niezwykle istotne na jakim poziomie kształuje się właśnie ten wskaźnik w ofercie wybranej przez ciebie oferty pożyczkowej. To ma wpływ na koszty uzyskanej pożyczki. Oprócz RRSO trzeba wziąć pod uwagę również całkowitą kwotę do zapłaty, jaką poniesiemy przy braniu pożyczki pozabankowej. Całkowita kwota do zapłaty wynika z informacji zawartej na oficjalnej stronie internetowej firmy pożyczkowej, w jakiej chcemy wziąć właśnie pożyczkę. Jeżeli takiej informacji pożyczkodawca nie udziela, to powinniśmy się dobrze zastanowić czy warto skorzystać z usług owej firmy pozabankowej. Kwotę tę można samodzielnie obliczyć również dzięki kalkulatorowi kosztów (często taki kalkulator jest na stronie pożyczki).

 

 

Teraz już nie o RRSO…

… czas na treść na temat umowy.

 

Częstą praktyką jest nieczytanie umowy danej pożyczki, która nas interesuje. To niestety bardzo zły nawyk. Nie sztuką jest ślepo wierzyć w to, co mówi nam konsultant przez telefon. Trzeba samodzielnie zapoznać się z umową pożyczki. To niezbędne. W umowie znajdziesz informacje odnośnie wypłaty pożyczki, jej spłacania oraz przebiegu umowy. Nie sztuką jest wziąć pierwszą lepszą pożyczkę i problem znika. Jest dokładnie odwrotnie. Sztuką jest zapoznać się z umową pożyczki, warunkami, regulaminem oraz opłatami (również RRSO jest bardzo ważne).

 

 

Umowa pożyczki.

Na co zwracać uwagę?

 

  • Czy pożyczka proponuje nam jakąś wstępną wpłatę? Trzeba uważać i omijać szerokim łukiem firmy pożyczkowe, które zobowiązują nas do dokonania wysokiej wpłaty na ich konto bankowe przed wzięciem pożyczki. Z dala od takich firm pozabankowych.
  • Wysokość oprocentowania pożyczki. To trzeba koniecznie sprawdzić i uwzględnić w swoim budżecie. Dlatego, że bierzemy pożyczkę po to, żeby ją spłacić i uniknąć problemów windykacyjnych.
  • Czy pożyczka obwarowana jest w umowie dodatkowymi opłatami? Ważną czynnością jest dokładne prześwietlenie firmy, czy zanim weźmiesz pożyczkę, trzeba uiścić dodatkowych wpłat.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: