Pożyczki prywatne – Czym są? – Pożyczaj pieniądze!

Pożyczki pozabankowe, kredyty bankowe? To już znam.

Natomiast czym są pożyczki prywatne.

 

Otóż wielu osobom wiadomo czym są pożyczki pozabankowe, kredyty gotówkowe, które można otrzymać w banku. Dzisiaj zajmiemy się pożyczkami prywatnymi. Czym są, czemu służą i jakie są różnice między pożyczkami prywatnymi, a kredytami lub też pożyczkami pozabankowymi? Tego wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

 

 

Pożyczki prywatne.

Charakterystyka pożyczek prywatnych.

 

Co oznaczają słowa: „pożyczki prywatne” każdy z nas pewnie wie. Prywatna pożyczka to po prostu umowa dotycząca finansów, gdzie jedna osoba pożycza swoje własne pieniądze kontrahentowi. Natomiast pożyczkobiorca ustala na umowie zwrot pożyczonych pieniędzy na określonych warunkach w ustalonym terminie.

 

 

Pożyczki prywatne, a kredyty gotówkowe.

Różnice między nimi.

 

Otóż różnica między prywatną pożyczką, a kredytem gotówkowym udzielanym w banku jest taka, że rynek kredytów bankowych jest kontrolowany przez instytucję o nazwie KNF. KNF to Komisja Nadzoru Finansowego. Natomiast jeśli chodzi o pożyczki prywatne, tutaj reguły, zasady i warunki są ustalane prywatnie między pożyczkodawcą, a pożyczkobiorcą. Oczywiście polskie prawo w tej materii musi być przestrzegane.

 

 

 

Pożyczki prywatne.

Na czym to polega?

 

Pożyczką prywatną określa się kwotę pieniężną, która została pożyczona osobie fizycznej również przez osobę fizyczną, firmę lub organizację. Zaletą pożyczek prywatnych jest fakt, że w tym procesie omijani są pośrednicy, dlatego taka pożyczka zazwyczaj ma niższe koszty. W Polsce rynek usług w zakresie pożyczek prywatnych rozwija się bardzo szybko, przez co powstały serwisy internetowe i portale, które pośredniczą właśnie w tego typu pożyczkach. Na przykład ktoś potrzebuje pożyczki prywatnej w Krakowie lub Poznaniu i to pożyczki prywatnej online. W tym celu wchodzi na portal pośredniczący w tego typu transakcjach i szuka osoby ze swojego rejonu, żeby pożyczyć od niej pieniądze na określonych warunkach.

 

 

Pożyczaj prywatnie, ale zachowaj jednocześnie…

…ostrożność, jeśli chodzi o pożyczki od osób prywatnych na procent.

 

Wszystko jest dla ludzi, ale ważne, żeby pożyczać prywatnie na zasadach uczciwych w szeroko rozumianym pojęciu fair play. Sprawdź dokładnie jakie warunki oferuje osoba prywatna, która chce udzielić pożyczki! Zapoznaj się z terminem spłacenia pożyczki! Przeczytaj dokładnie umowę!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: