Pożyczka prywatna – Jak odzyskać pieniądze – Pomoc

Pożyczka prywatna.

Jak odzyskać pieniądze?

 

Pożyczka prywatna. Czym jest? Pożyczka prywatna w odróżnieniu od pożyczki chwilówki jest wtedy, gdy pożyczającym nie jest firma, lecz osoba prywatna. Często zdarza się, że polubownie nie da się odzyskać pieniędzy w pożyczce prywatnej. Ważnym elementem przy pożyczaniu w formie prywatnej jest właściwe przygotowanie umowy. To może ułatwić i znacząco wpłynąć na korzystne dla nas rozstrzygnięcie sporu w sądzie. Właśnie umowa między pożyczkodawcą, a pożyczkobiorcą jest najważniejsza. W przypadku umowy ustnej, pożyczkodawca może mieć problemy z odzyskaniem pożyczonych pieniędzy. Inną istotną kwestą jest to, żeby pożyczkę przelać na konto bankowe (nie w gotówce z ręki do ręki).

 

 

Jak sprzedać dług?

Windykacja – na czym polega?

 

Na rynku polskim działają firmy, których specjalizacją jest odkupowanie długów, które nie zostały spłacone. Jak można się domyślić, po niższej cenie. W takim wypadku wierzyciel odzyskuje pewną kwotę od pożyczonej sumy pieniędzy i może stwierdzić, że jest zadowolony. O transferze długu sam dłużnik nie wie. Dług można też sprzedać na przykład na giełdzie długów online (internet). Po sprzedaży długu, dłużnika należy poinformować w formie listu poleconego. Inną opcją jest skorzystanie z usług firmy windykacyjnej. Wybranie windykacji wobec sprzedaży długu jest tańsze. Minusem przy tej możliwości jest fakt, że nie zawsze firma windykacyjna jest skuteczna.

 

 

KRD – Dodaj do tej bazy swojego dłużnika, który nie chce spłacić pożyczki.

 

Jest to dosyć skuteczne rozwiązanie, żeby odzyskać dług. Często zdarza się, że nieuczciwi pożyczkobiorcy, którzy zostali wpisani do bazy KRD, po prostu spłacili swoje zobowiązanie. Co zrobić, żeby wpisać nieuczciwego pożyczkobiorcę do bazy KRD?

 

Przedawnienie długu.

Dług oczywiście może się przedawnić, o czym należy pamiętać. Przedawnienie określone jest na 10 lat od powstania długu.

 

 

Co się dzieje z długiem po śmierci pożyczkobiorcy?

 

W takim wypadku dług przechodzi na najbliższą rodzinę zmarłego pożyczkobiorcy. Gdy rodzina (spadkobierca) odziedziczy majątek po pożyczkobiorcy, wtedy staje się również dłużnikiem pożyczkodawcy. Natomiast jeżeli spadkobierca nie przyjmie spadku-majątku po pożyczkobiorcy, wtedy niestety dług się anuluje, bez możliwości odzyskania pieniędzy

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: